fbpx

Norvegija – Fiordų ir Šiaurės pašvaistės šalis.

Norvegija yra turtinga savo gamta bei garsėja fiordais ir kalnais.
Norvegija turi ilgą kranto liniją ir geras sąlygas žvejybai bei
medžioklei, kas ir traukia daugumą žmonių. Apie 80 proc.
Norvegijos gyventojų gyvena mažiau nei 10 kilometrų nuo jūros kranto.

Skandinaviškas gyvenimas

Norvegija yra viena saugiausių šalių pasaulyje. Draugiški gyventojai, mažas nusikalstamumas, patikimas transportas, kuris puikiai tinka mainų moksleiviams, nes jiems nereikės nerimauti kaip patekti iš taško A į tašką B. Norvegija, tai sparčiai besivystanti šalis su šiuolaikine visuomene bei istoriniu paveldu.

Žiemą Norvegijoje galima daug ką nuveikti. Turistai bei mainų dalyviai gali patvirtinti, jog tai geriausias sezonas apsilankyti šią šalį. Slidinėjimo sporto šakos, tokios kaip „downhill“ ir „cross-country“ yra labai populiarios, o patys norvegai mielai tave to išmokys. Jie didžiuojasi savo valstybiniu sportu.

Šiaurinės Norvegijos dalyje, yra kelios geriausių pasaulio vietų su tobula panorama Šiaurės pašvaistės stebėjimui. Viena yra aišku, nesvarbu kaip labai esi susidomėjęs gamta ar lauko sportu, tau tikrai patiks būti mainų moksleivių Norvegijoje.

 • Programos pradžia

  • Rugpjūčio vidurys
  • Sausis
 • Programos rūšis

  • Norvegijoje siūlome Klasikinę programą.
 • Orientacinė ir kalbos stovykla įskaičiuota į kainą!

  • Galioja mokslo metus pradedantiems Rugpjūtį.
 • Programos kaina

  • 5950 € Mokslo metams
  • 4450 € Semestrui

Mokyklinis gyvenimas Norvegijoje

Santykis tarp Mokytojo ir moksleivio Norvegų vidurinėje mokykloje yra laisvas ir atviras. Iš tavęs bus tikimasi aktyvumo, atvirumo, žingeidumo bei stengimosi išmokti kaip galima daugiau besidalinant savo mintimis ir nuomone įvairiais klausimais. Pamokos yra vedamos Norvegų kalba. Vidurinė mokykla (High School) trunka 3 metus, nuo 11-13 klasės, o vidutinis moksleivių amžius 16-19 metų. Mokslo metai padalinti į du semestrus:
rudens, nuo rugpjūčio iki gruodžio mėn. ir pavasario nuo sausio iki birželio vidurio. Kasdien, mokykloje yra 4 pertraukos o visos dienos pamokos paprastai trunka nuo 8.00 iki 15.30.

Laisvalaikio užsiėmimai

Norvegų mokyklose sportas arba užklasinė veikla paprastai nėra sujungti su pačia mokykla. Todėl dauguma mokinių dalyvauja įvairiose po pamokinėse veiklose bei būreliuose. Tai gali būti viskas nuo futbolo, tinklinio, teniso, plaukimo, iki menų ir amatų, muzikos pamokų ar visą kitą, ką siūlo vietinė bendruomenė. Jei mėgsti būti lauke, Norvegija yra puikus pasirinkimas. Čia yra fiordai, Šiaurės pašvaistė, kalnai ir daug daugiau.

Priimančioji šeima

Tavo priimanti šeima gyvens kažkur šioje šaukšto formos šalyje. Nepaisant tikslios šeimos geografinės padėties, tu pajusi unikalią kultūrą bei gyvensi tarp nuostabių kraštovaizdžių, miestų ar miestelių. Priimančioji šeima yra 100% savanorė ir nebūtinai bus tradicinė (susidedanti iš mamos, tėvo ir vaikų). Šeima gali būti skirtingo amžiaus, dydžio, bet žinoma yra pastoviai lankoma ir nuodugniai tikrinama.

Kas gali dalyvauti programoje?

Moksleivis, kuris turi pakankamai daug valios, kad išmoktų naują užsienio kalbą. Turi turėti teigiamus pažymius o vidurkis siekti 7.5. Mokiniai kurie nori pradėti mokytis Norvegijoje nuo rugpjūčio, mokslo metų pradžioje turėtų būti ne jaunesni nei 16 metų. Sunkios alergijos ar kiti sveikatos sutrikimai bus vertinami individualiai.

Kalbos reikalavimai

Moksleivis privalo gerai mokėti (suprasti ir kalbėti) anglų kalbą. Prieš išvykstant, labai rekomenduotina palankyti norvegų kalbos kursus. Jei kalbos kursų galimybės nėra, siūlome naudotis visomis kalbos mokymosi priemonėmis ar programėlėmis kurias galima rasti internete.

Paraiškų pateikimo terminai:

Norint pradėti mokyklą rugpjūčio mėnesį: terminas – balandžio 1 d.

Norint pradėti mokyklą sausio mėnesį: terminas – spalio 1 d.

*Pradedantiesiems rugpjūčio pradžioje į kainą įskaičiuota 3 dienų (2 naktys) orientacinė stovykla prieš atvykimą pas priimančią šeimą.

Norėčiau, kad su manimi būtu susisiekta dėl Mainų Programų!

High school mini form
Sender